Menu
Wersje językowe
instrukcja prania i dbania o produkt

Instrukcja prania i dbania o produkt

Instrukcja ta ma na celu przedłużenie dobrego stanu produktu. Dla Państwa korzyści prosimy o przestrzeganie zasad zapisanych w instrukcji.

Pranie, suszenie, prasowanie

 1. Opakowaniem do każdego produktu jest worek służący do prania w pralce. Do worka przyczepiona jest wszywka z instrukcjami prania i składem tkaniny.
 2. Każdy produkt musi być włożony do pralki w worku w celu zmniejszenia wytarcia tkaniny i zabezpieczenia przed rozciągnięciem, skręceniem i uszkodzeniem .
 3. Przy łączonych zakupach można do worka włożyć kilka produktów na raz, ale trzeba zachować luz w worku by produkty nie były upchnięte. Pamiętać by nie mieszać kolorów w jednym worku. Nie wkładać do worka np. spodni z delikatną koszulką, lepiej wyprać je oddzielnie.
 4. Wszystkie produkty nie powinny być prane w pralce w temperaturze wyższej niż 30 stopni. Zbyt wysoka temperatura bardziej niszczy tkaniny.
 5. Zalecamy używanie płynu do prania, wpływa on na tkaniny mniej szkodliwie niż proszek do prania.
 6. Jeżeli na wszywce jest instrukcja prania ręcznego, proszę prać produkt bez użycia worka. W tym przypadku worek może służyć do prania w pralce innych rzeczy.
 7. Po zakończeniu prania należy wyjąć produkt z worka na pranie, strzepnąć i rozwiesić na suszarce w pół. Pozwoli to uniknąć rozciągnięcia się np. ramiączek koszulki lub sukienki. Każda tkanina po nasączeniu wodą zwiększa swój ciężar, przy powieszeniu mokrego produktu na wieszaku może się on rozciągnąć.
 8. Design produktów polega na wystrzępieniu brzegów tkaniny zabezpieczonych szwem ozdobnym, który chroni i oddziela resztę tkaniny przed strzępieniem. Ten proces zachodzi po pierwszym praniu. Po praniu, w worku mogą znaleźć się strzępki nitki, należy worek wytrzepać.
 9. Po kilkakrotnym praniu produktu brzegi tkaniny mogą się mocniej wystrzępić, można je przyciąć nożyczkami wedle uznania.
 10. Produkty prasować według instrukcji na wszywce.

 

 • Spodnie z dzianiny: by uniknąć nadmiernego wyciągania się tkaniny na wysokości kolan radzimy przy siadaniu, klękaniu lub kucaniu podciągnąć nogawki do góry. Po praniu lub prasowaniu wyciagnięcie materiału ustępuje.
 • Wełniana koszulka: zalecane pranie ręczne w zimnej wodzie. Dzianina wełniana typu ściągacz może się lekko rozciągać, materiał pracuje razem z ciałem. Po praniu lub prasowaniu wyciagnięcie materiału ustępuje. Jeżeli chcesz by koszulka się zmniejszyła możesz ją wyprać w letniej lub ciepłej wodzie wtedy nastąpi skurczenie się materiału.

 

Znaczek firmowy:

 1. Pamiętaj, aby nie zostawiać mokrego produktu ze znaczkiem w pralce lub wodzie. Taka bezmyślność może doprowadzić do zafarbowania tkaniny w miejscu styku z metalowymi "oczkami".
 2. Po wyjęciu produktu z pralki należy rozciągnąć znaczek trzymając go z dwóch brzegów z obu stron palcami. Znaczek może powyginać się w praniu, a taki zabieg posłuży jego rozprostowaniu i nie będzie konieczności prasowania.
 3. Przechowywanie: nie składaj produktu tak, by w miejscu znaczka łamał się
  pół – unikniesz zagniecenia i deformacji znaczka.
 4. Znaczek po wygnieceniu można rozprasować.

 

Nie przestrzeganie zasad instrukcji prania i dbania o produkt wyklucza możliwość reklamacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl